Anuluj
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
 • Prawo karne

  Zaufało nam 1900 klientów

Prawo karne ma ogromny wpływ na funkcjonowanie społeczeństwa. Niektóre czyny (zarówno te popełnione umyślnie, jak również takie z których konsekwencji nie zdawaliśmy sobie sprawy) mogą wywołać nieprzyjemne następstwa. Niejednokrotnie wsparcie prawne świadczone przez adwokata jest kluczowe dla ochrony interesów podejrzanego lub oskarżonego oraz pozytywnego zakończenia sprawy karnej dla zatrzymanego. Często osoba, powodowana pragnieniem szybkiego odzyskania wolności, popełnia w toku postępowania nieodwracalne błędy, które mogą zaważyć na przebiegu zarówno śledztwa lub dochodzenia, ale także postępowania sądowego. Pomoc prawna świadczona przez adwokata (obrona w postępowaniu karnym) jest jednym z podstawowych i niezbywalnych przywilejów zatrzymanego.

Natomiast w sytuacji, gdy sami zostaliśmy pokrzywdzeni przestępstwem, doświadczony pełnomocnik w toku postępowania karnego może pomóc w dochodzeniu sprawiedliwości, udowodnieniu sprawcy winy i jego ukaraniu oraz wystąpić z określonymi wnioskami o charakterze majątkowym (naprawienie szkody, nawiązka).

Prawo karne w liczbach

Ilość spraw

1900

Sprawy karne prowadzone w toku postępowania przygotowawczego (śledztwo lub dochodzenie) i sądowego
Ilość uchylonych aresztów

130

Środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania uchylone w wyniku wniesienia zażalenia lub niezastosowane przez Sąd
Ilość środków odwoławczych

850

Zażalenia, apelacje i kasacje wnoszone w postępowaniach karnych

Oferujemy pomoc zarówno osobom pokrzywdzonym jak również Klientom, przeciwko którym toczą się postępowania karne. Nasze usługi obejmują wszystkie etapy postępowania, począwszy od postępowania przygotowawczego (śledztwa, dochodzenia) poprzez postępowanie sądowym przed sądami powszechnymi wszystkich instancji a kończąc na postępowaniu wykonawczym (tj. sprawy o dozór elektroniczny, odroczenie wykonania kary, przerwę w wykonaniu kary pozbawienia wolności, warunkowe przedterminowe zwolnienie). Udzielamy również porad prawnych z zakresu prawa karnego, postępowania karnego i wykonawczego. Prowadzimy sprawy z zakresu różnych kategorii m.in.:

 • wszystkie sprawy karne o przestępstwa uregulowane w Kodeksie Karnym, Kodeksie Karnym Skarbowym oraz przestępstwa pozakodeksowe
 • wszystkie sprawy o wykroczenia uregulowane w Kodeksie Wykroczeń, Kodeksie Karnym Skarbowym oraz wykroczenia pozakodeksowe
 • sprawy związane z zastosowaniem środków zabezpieczających
 • sprawy o odbywanie kary pozbawienia wolności w systemie dozoru elektronicznego
 • sprawy o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności
 • sprawy o zawieszenie wykonania kary pozbawienia wolności
 • sprawy o warunkowe przedterminowe zwolnienie z odbycia reszty kary pozbawienia wolności
 • sprawy o udzielenie przerwy w odbywaniu kary pozbawienia wolności
 • sprawy o rozłożenie kary grzywny na raty
 • dochodzenie odszkodowań za niesłuszne zatrzymanie, aresztowanie lub skazanie

Na prawo karne składa się zespół przepisów, które określają nakazy i zakazy postępowania, wskazują czyny uważane za przestępstwo, regulują sankcje w przypadku złamania przepisów oraz sposoby wykonania kary. Sprawy karne dotyczą tych wszystkich przypadków, w których dana osoba zostaje podejrzana bądź oskarżona o popełnienie czynu zabronionego. Prawo karne obejmuje sprawy dotyczące pobicia, narkotyków, oskarżeń o wyłudzenia, wykroczeń i przestępstw skarbowych, oskarżeń o kradzieże, oszustwa, fałszerstwa, prowadzenia pojazdów mechanicznych w stanie nietrzeźwości czy oskarżeń o naruszenie nietykalności cielesnej.

Osobą, która ma odpowiednią wiedzę, doświadczenie i bieżącą orientację w orzecznictwie sądów, jest adwokat karnista. Praktyka dowodzi, że aby efektywnie zabezpieczyć interesy Klienta, profesjonalna pomoc adwokata jest konieczna już od samego początku każdej sprawy. Często niezbędne jest już zabezpieczenie i zgromadzenie dowodów niezwłocznie po zaistnieniu zdarzenia, dlatego też Kancelaria świadczy usługi od wczesnego etapu postępowania przygotowawczego. Warto być świadomym tego, że w sprawach karnych często duże znaczenie ma czas. Lepiej nie zwlekać, tylko w momencie, kiedy popełnimy jakieś przestępstwo bądź staniemy się jego ofiarą lub osobą, która zostaje o nie podejrzewana, jak najszybciej skontaktujemy się z adwokatem karnistą z naszej Kancelarii.

Mając na uwadze specyfikę spraw karnych, kiedy to wielokrotnie pomoc prawna jest niezbędna od razu, poza godzinami urzędowania Kancelarii, jesteśmy w pełni dostępni pod numerem telefonu przez cała dobę, 7 dni w tygodniu.

Kancelaria świadczy pomoc prawną i prowadzi sprawy karne we wszystkich regionach Polski. Kancelaria świadczy pomoc prawną zarówno w formie konsultacji jak również prowadzenia spraw karnych na różnych etapach tj. w postępowaniu wyjaśniającym, przygotowawczym, sądowym, apelacyjnym, kasacyjnym i wykonawczym.

Umów poradę

tel. +48 502 549 175

Sprawdź jak łatwo i szybko możesz się z nami skontaktować

Kontakt

Rekomendacje naszych klientów

Dzięki obronie mecenasa Sokołowskiego nie tylko umorzono postępowanie karne względem mojej osoby ale również odzyskałem od Skarbu Państwa poniesione koszty wynagrodzenia adwokata. 

Dawid Cz. 9 września 2020

Wstecz
Następny